Podpora projektů

Vzdělávání, spolupráce, ekonomické posílení
Pomáháme, školíme, vzděláváme

Podporujeme konopné projekty

Účastníme se diskuzí a lobování v oblasti mezinárodní i národní protidrogové politiky. Realizujeme vzdělávací akce a s radostí propojujeme zájemce o využití konopných materiálů. Na Biofarmě Sasov, kde působíme, provádíme informační prohlídky, během kterých můžete vidět růst konopí na polích a skloubení jeho pěstování s chodem farmy.

SHIV - Nepál

Spolupracujeme na výměnném programu se společností Shah Hemp Inno-Ventures (SHIV) v Nepálu, obchodní společností se sídlem v Káthmándú, která posiluje místní ekonomiku zpracováním a využitím konopí. SHIV používá konopné zdivo na přestavbu domů v Nepálu po ničivém zemětřesení v roce 2014, školí místní obyvatele v oblasti zpracování konopí a podílí se na vývoji textilních výrobků a potravin.

HEMPTHECLIMATE

Hemp the Climate je průkopnická nezisková organizace a myšlenkový ústav, který poskytuje strategickou analýzu a vzdělávání průmyslovým zainteresovaným stranám a spolupracuje s vládními, mnohostrannými a neziskovými organizacemi s cílem urychlit využití konopí pro klimatickou odolnost.

ENCOD / FAAAT - Mezinárodní

Naši blízcí spolupracovníci – nadnárodní nevládní organizace a think-tank – pracují na posílení sociálních hnutí a neziskového sektoru. Zabývají se etickými, politickými, ekonomickými a sociálními otázkami souvisejícími s drogovou politikou a závislostí. Skupina se zasazuje o transparentní a měřitelné politiky, které vedou k posílení osobnosti a komunity, sociální spravedlnosti a zdraví.

V roce 2018 Hempoint spolu s FAAAT spolupořádal konferenci International Cannabis Policy Conference ve Vídni.

HempToday

HempToday® je provozován pod záštitou Nadace Nakło sídlící v Polsku, která globálně podporuje ochranu životního prostředí, podnikání a myšlenkové vedení; a historickou ochranu, ekonomický rozvoj, kulturní a další aktivity vytváření komunity na místní úrovni. V obou případech je konopí velkou součástí toho, co děláme.

KOPAC - Česká republika

Česká asociace pacientů na léčbu konopí. Organizace pracuje na širokém spektru vzdělávacích a vědeckých aktivit, které zajišťují práva uživatelů konopí a podporuje sociálně znevýhodněné pacienty se snahou zajistit jim potřebnou léčbu.

Global Hemp Association

Globální průmysl potřebuje jednotu a členové Global Hemp Association pocházejí ze všech koutů planety. Planeta, která potřebuje naši pomoc při zmírnění změny klimatu, a to i s pomocí konopí. Skrze GHA, skupinu pro propojování v oblasti konopí, členové získávají přístup k financování a výzkumu na nejvyšší úrovni, navazují vztahy a spolupracují na projektech.

Aktivity Michaela Krawitze a Kenziho Zemouliho

Podporujeme aktivity Michaela Krawitze a Kenziho Zemouliho, kteří roky podnikají kroky vedoucí k ukončení konopné prohibice na mezinárodní úrovni.

Podporujeme a podílíme se
i na dalších projektech:

HemPoint.cz nabízí komplexní výběr služeb v oblasti konopí

Prohlédněte si i další z našich služeb

Farmaření
a osiva

Pěstujeme registrované odrůdy konopí na bio certifikovaných polích s našimi partnery. Distribuujeme registrovaná semena přímo od šlechtitelů.

Zjistěte více

Naše
produkty

Nabízíme širokou škálu unikátních konopných produktů, bylinných čajů, čokolád a dalších sladkostí, včetně základních konopných potravin.

Zjistěte více

Komplexní
poradenství

Poskytujeme komplexní poradenství od semínka, zpracování a produkci přes vývoj vaši značky až po velkoobchod a maloobchod.

Zjistěte více

Výzkum
a vývoj

Díky kontaktům v zahraničí aktivně sledujeme nové výzkumy v zemědělství, zpracování a výrobě. Sledujeme trhy a legislativu.

Zjistěte více