O nás

Poznejte lépe nás i naši práci
HemPoint.cz | Connecting the dots

Náš příběh

Společnost Hempoint působí na trhu od roku 2010, kdy se stala dodavatelem širokého spektra konopných produktů. V roce 2011 jsme začali pěstovat konopí na Biofarmě Sasov na Vysočině, přičemž odpadní teplo z jejich výroby bioplynu jsme využívali k sušení našich konopných květů. Zaměřili jsme se na vysokou kvalitu konopného květu pro výrobu čajových směsí, extraktů a udržitelnou produkci, v čemž jsme pokračovali až do roku 2020.

V roce 2011 jsme dovezli ze zahraničí první certifikovaná konopná semenapro své vlastní pěstování a rok poté jsme začali dodávat konopné osivo dalším zemědělcům. 

Dnes se zaměřujeme na dodávání vysoce kvalitních konopných materiálů ze všech částí rostliny, mezi něž se řadí bio potraviny, krmné směsi, materiály používané ve stavebnictví a při výrobě papíru. Pro zájemce o vlastní zpracování konopné produkce nabízíme společně s našimi partnery sklizňové a zpracovatelské stroje.


Timeline 
2010 Otevření prodejny v Českých Budějovicích
2011 První rok pěstování konopí s Biofarmou Sasov
2012 Distribuce osiv Evropských odrůd konopí 
2013 Uvedení potravinářské řady konopných výrobků na trh 
2014 Kontrakt pro pěstování konopí pro mezinárodní klienty
2015 Rozšíření pěstování nad 100 ha
2016 Prezentace Hempoint na výstavě NOCO v USA
2017 První vývoz konopných semen do USA
2018 Spoluorganizace networkingových akcí s Hemptoday
2019 Velkoobchodní distribuce potravinářských produktů 
2021 Členství globálních organizacích EIHA a GHA
2022 Založení firmy KonopiUS
2023 Exkluzivní distribuční partnerství s Ukrainian Hemp a PAPACKS Group

Jednatelka

Hana Gabrielová

Hana působí v konopném průmyslu již více než dvacet let. Po studiu na zemědělské univerzitě a desetileté kariéře v jedné nevládní organizaci zabývající se ochranou životního prostředí založila v roce 2010 společnost Hempoint. Pochopila, že konopí je ideálním nástrojem, který pomůže změnit svět k lepšímu a vyřešit současné klimatické problémy, a nejen ty. Konopí se rovněž stalo součástí jejího každodenního života. Cesty za konopím ji zavedly do různých koutů světa, kde zkoumala jeho využití a historii. V roce 2020 se zaměřila na podnikání z pohledu bioekonomiky a v rámci své předsednické práce pro klastr CzecHemp pomáhá rozvíjet český konopný průmysl.

Jak fungujeme?

Chceme, aby naši zákazníci uspěli, a proto ochotně sdílíme své dlouholeté znalosti, díky čemuž vždy najdeme správné řešení pro vaše potřeby.

Zodpovíme veškeré vaše dotazy týkající se podnikání v oblasti konopí a postaráme se o to, abyste neopomenuli žádný důležitý krok v rámci hodnotového řetězce.

Spolupracujeme s odborníky z celého světa, a kdybychom sami neznali odpověď, víme, kde se zeptat a s kým vás propojit.

Díky našim službám a zkušenostem se můžete stát silnějšími hráči v tomto novém odvětví, kde konkurence sílí každým dnem.

Naši partneři

Exkluzivní distributor konopných osiv pro USA

Exkluzivní distributor konopných produktů a technologie pro Evropský trh

Odborné poradenství pro LCA a hemp value chains

Organic food and feed supply

Finanční partner pro udržitelný rozvoj