Jen v roce 2018 vzniklo v této oblasti v USA přes 64 tisíc nových míst a celkově v ní ve Spojených státech pracuje na plný úvazek přes 211 tisíc lidí. Uvádí to server Leafly.
Firmám ale chybí kvalifikovaní zaměstnanci. Školy z takzvané Ivy League, tedy prestižní skupiny amerických vysokých škol, které tradičně absolvují američtí vysocí politici a političky nebo ústavní soudci, patří mezi průkopníky studia o konopí. University of Maryland kupříkladu otevírá vůbec první magisterský obor ve Spojených státech. Studenti se tam přitom nebudou učit jen o lékařském konopí, a jak výrobky z něj prodávat nebo pěstovat, ale půjde i o vzdělání v oblasti zkoumání jeho dalšího využití v medicíně a při léčbě pacientů, píše se na stránkách univerzity.
Možnost vzdělání v oblasti konopí pak nabízí i menší nebo online univerzity. Mezi ty nejznámější patří THC University. Ta nabízí tříměsíční až roční kurzy, které mají studenty připravit na práci v oboru. Nejde přitom jen o složku konopí THC. Čím dál populárnější je v medicíně i látka cannabidiol (CBD), která se využívá při léčbě deprese nebo úzkosti. Že mají podobné předměty a programy pro studenty smysl, ukazují čísla. V roce 2018 byla hodnota průmyslu s konopím v přepočtu téměř 325 miliard korun a do roku 2025 se má více než zpětinásobit, tvrdí server Quartz.
Další univerzity, jako například Vanderbilt University Law School v Nashvillu, pak svým studentům nabízí speciální předměty související s právními případy. V lékařství povoluje využití konopí už 33 amerických států.