Hana Gabrielová

Jednatelka

O mně

Hana působí v konopném průmyslu již více než dvacet let. Po studiu na zemědělské univerzitě a desetileté kariéře v jedné nevládní organizaci zabývající se ochranou životního prostředí založila v roce 2010 společnost Hempoint. Pochopila, že konopí je ideálním nástrojem, který pomůže změnit svět k lepšímu a vyřešit současné klimatické problémy, a nejen ty. Konopí se rovněž stalo součástí jejího každodenního života. Cesty za konopím ji zavedly do různých koutů světa, kde zkoumala jeho využití a historii. V roce 2020 se zaměřila na podnikání z pohledu bioekonomiky a v rámci své předsednické práce pro klastr CzecHemp pomáhá rozvíjet český konopný průmysl.

 

            Důležitý je pro nás smysl toho, co děláme. Hana se stala konopnou aktivistkou dávno předtím, než založila Hempoint. V roce 2002 se podílela na organizaci demonstrace Million Marihuana March v České republice, v roce 2005 se stala členkou Evropské koalice za spravedlivou a efektivní drogovou politiku (ENCOD) a začala působit na poli lobbingu v rámci Komise pro drogy pod OSN společně s Kenzim Zemoulim a týmem FAAAT, který v roce 2018 zorganizoval konferenci ICPC a podařilo se mu prosadit změnu klasifikace konopí na úrovni OSN.

 

            V letech 2010–2012 se podílela na organizaci prvního českého konopného veletrhu Cannafestu, v roce 2013 podpořila vznik pacientské organizace KOPAC. V roce 2018 se stala prezidentkou Českého konopného klastru CzecHemp a se svým týmem v roce 2021 úspěšně lobbovala za zvýšení limitu obsahu THC v pěstovaném konopí na 1 %, díky čemuž se Česká republika stala první zemí EU, která tuto právní úpravu provedla. I toto malé zvýšení limitu dává zemědělcům jistotu, že mohou konopí pěstovat ve velkém a posunout tak odvětví kupředu.