Náš Příběh

Někdy kniha změní vše. Tak to bylo i u mě, když jsem v roce 1996 přečetla knihu věnovanou konopí od legendárního autora Jacka Herera. Hererova kniha Císař nemá šaty, vycházející z alegorie Hanse Christiana Andersona, ve mně cosi probudila. Popsaná bohatá historie konopí napříč věky mi pomohla porozumět vztahu člověka k této rostlině. Konopí s námi bylo od nepaměti – poskytovalo nám potravu, udržovalo nás zdravé, stavěli jsme z něj naše domovy a oblékali se do něj.

The Emperor Wears No Clothes by Jack HererKniha zároveň mapuje období, kdy a proč bylo zakázáno konopí pěstovat v různých částech světa, což po celá desetiletí bránilo a stále brání využití bohatého potenciálu průmyslového konopí bez THC. Hererova kniha odhaluje světu pokrytectví a nevědomost těch, kteří dávají do souvislosti konopí v zavádějící víře, že jde jen o další způsob, jak se dostat „mimo realitu“.

Zanedlouho na to se stalo téma konopné rostliny mým celoživotním posláním. Dnes je to víc jak 20 let od přečtení knihy Jacka Herera a cestuji po světě a přednáším na odborných konferencích a, účastním se na jednáních o mezinárodní politice. a spolupodílím se na budování sítě spojenectví s dalšími konopnými průkopníky. Stále se setkávám spotkávám nové novými, podobně smýšlejícími lidmi, kteří jsou nadšeni z konopí takré konopí nadchlo tak, jako jsem byla namě začátku já, a to mi dává inspiraci i energii. Každý den přináší něco nového a krok blíže k obnově využítí konopí na celém světe.

Nejúčinnějším způsobem, jak měnit předsudky o konopí, se ukázalo nechat lidi získat vlastní zkušenost. Tím, že konopné produkty ochutnají nebo pocítí při dotyku či vzájemné interakci, např. textilní, papírové či stavební materiály. Proto jsem v roce 2010 založila společnost Hempoint a začala zkušenost prostřednictvím našich produktů nabízet.

Hempoint nabízí také vzdělávací akce formou informačních prohlídek, během kterých vás provedeme Biofarmou Sasov, na které působíme. Uvidíte, jak konopí pěstujeme na polích v ekologickém režimu a šetrně zpracováváme. Součástí je ochutnávka našich produktů, které jsou v prodeji ve faremním obchůdku zde na Biofarmě.

Na základě téměř 20 letých zkušeností poskytujeme poradenství, které vám může pomoci při zahájení vašich vlastních konopných aktivit. Naše společnost je založena na misi, která se neobejde bez sdílení zkušeností. Konopné aktivity podporujeme různými formami prostřednictvím vzdělávání, ale i nezbytného lobbingu. a pPropojováním nadšených lidí, odborníků, vědců, konstruktérů či lékařů, kteří jsou je nedílnou součástí „konopné evoluce“. Je na vás, kdy a jak se přidáte.