Náš příběh

Někdy kniha změní vše. Tak to bylo i u mě, když jsem v roce 1996 přečetla knihu věnovanou konopí od legendárního autora Jacka Herera. Hererova kniha Císař nemá šaty, vycházející z alegorie Hanse Christiana Andersena, ve mně cosi probudila. Popsaná bohatá historie konopí napříč věky mi pomohla porozumět vztahu člověka k této rostlině. Konopí s námi bylo od nepaměti – poskytovalo nám potravu, udržovalo nás zdravé, stavěli jsme z něj naše domovy a oblékali se do něj.

The Emperor Wears No Clothes by Jack HererKniha zároveň mapuje, kdy a proč bylo zakázáno konopí pěstovat v různých částech světa, což po celá desetiletí bránilo a stále brání využití bohatého potenciálu průmyslového konopí bez THC. Hererova kniha odhaluje světu pokrytectví a nevědomost těch, kteří dávají do souvislosti konopí v zavádějící víře, že jde jen o látku, kterou se dostat „mimo realitu“.

Zanedlouho na to se stalo téma konopné rostliny mým celoživotním posláním. Dnes je to víc jak 20 let od přečtení knihy Jacka Herera – cestuji po světě, přednáším na odborných konferencích a účastním se jednání o mezinárodní politice. Spolupodílím se také na budování propojené sítě s dalšími konopnými průkopníky. Setkávám se s dalšími novými, podobně smýšlejícími lidmi, které konopí nadchlo stejně tak, jako to bylo na začátku u mě, a to mi dává další inspiraci i energii. Každý den přináší něco nového a přibližuje nás k obnově využití konopí na celém světe.

Nejúčinnějším způsobem, jak měnit u lidí předsudky o konopí, se ukázalo zprostředkování vlastní zkušenosti. Nabízíme tedy lidem příležitost k tomu, aby konopné produkty ochutnali nebo si je mohli osahat při vzájemné interakci, např. textilní, papírové či stavební materiály. Proto jsem v roce 2010 založila společnost Hempoint a začala zkušenost prostřednictvím našich produktů nabízet.

Hempoint nabízí také vzdělávací akce formou informačních prohlídek, během kterých Vás provedeme Biofarmou Sasov, na které působíme. Uvidíte, jak konopí pěstujeme na polích v ekologickém režimu a šetrně zpracováváme. Součástí prohlídky je také ochutnávka našich produktů, které jsou v prodeji v obchůdku zde na Biofarmě.

Na základě téměř 20letých zkušeností poskytujeme poradenství, které Vám může pomoci při zahájení Vašich vlastních konopných aktivit. Naše společnost je založena na misi, která se neobejde bez sdílení zkušeností. Konopné aktivity podporujeme různými formami prostřednictvím vzdělávání, ale i nezbytného lobbingu. Propojujeme nadšené lidi, odborníky, vědce, konstruktéry či lékaře, kteří jsou nedílnou součástí „konopné evoluce“. Je jen na Vás, kdy a jak se přidáte.

Za Hempoint,
Hanka Gabrielová