Globalní výhled
Předpověd růstu využití konopí ve světě
Konopný průmysl se rozšiřuje po celém světě, od Evropy a Severní Ameriky až po Indii a Čínu, s předpokládaným trojnásobným nárůstem na některých trzích v nadcházejících letech. Poptávka po konopí v Evropě je v současné době dvakrát větší než je současná nabídka na kontinentu – včetně poptávky po osivu – což vede k neefektivnímu tržnímu řetězci vyžadujícímu dovoz z Kanady a Číny. Tím je postavena významná překážka lákavým investičním příležitostem v průmyslu, který již položil základy regionální infrastruktuře.
Evropa
Stále více kreativních menších společností vyvíjí a produkuje konopné výrobky v oblasti zdravých potravin a podporuje jejich prodej. Dovoz konopných semen do EU ze třetích zemí nadále převyšuje domácí produkci, což symbolizuje potenciální prostor pro zvýšení počtu producentů konopí v EU. Země EU v roce 2017 vysadily konopí na 33 000 hektarech a počet oblastí pro pěstování konopí v posledních pěti letech vytrvale roste. Ve všech státech Evropy je povoleno pěstování legálních odrůd konopí, tj. těch, které jsou na seznamu povolených odrůd EU.
Severní Amerika
V USA je stále zakázáno pěstování technického konopí ke komerčnímu využití, pěstovat je možné pouze pro výzkumné účely. Spotřebitelský trh s konopnými produkty je však již připraven, konopné potraviny a produkty pro zdraví tvoří přibližně 35 % všech prodaných výrobků z konopí. Stále více států se připravuje na úplné otevření trhu s konopím v oblasti zemědělství, zpracování a prodeje konopí, což naznačuje potřebu masivních investic. Kanada je největším dodavatelem konopných potravin do USA. Je druhým největším pěstitelem konopí na světě hned po Číně.
Asie
Čína pracuje na restrukturalizaci předního světového konopného průmyslu a dlouhodobě drží celosvětový primát v osetých hektarech konopí. V Indii se předpokládá vrchol návratu využití konopí jako hlavní pěstované plodiny v příštích 12 měsících. V obou zemích jsou zapotřebí významné investice do restrukturalizace (Čína) a obnovení tradičních konopných trhů (Indie). Nepál začíná využívat divoce rostoucí konopí jako surovinu pro stavbu přírodních domů.