Globalní Výhled

Předpovědi růstu využití konopí ve světě.

Konopný průmysl se rozšiřuje po celém světě, od Evropy a Severní Ameriky až po Indii a Čínu, s předpokládaným trojnásobným nárůstem na některých trzích v nadcházejících letech. Poptávka po konopí v Evropě je v současné době dvakrát větší než je současná nabídka na kontinentu – včetně poptávky po osivu, což vede k neefektivnímu tržnímu řetězci vyžadujícím dovoz z Kanady a Číny. Tento fakt je kontraproduktivní pro lákavé investiční příležitosti v průmyslu, který již položil základy regionální infrastruktuře.

Evropa

Stále více kreativních menší společnosti vyvíjejí konopné výrobky v oblasti zdravých potravin a dělalá těmto výrobkům podporu prodeje.Dovozy konopných semen do EU ze třetích zemí jsou nadále vyšší než domácí produkce, což naznačuje jasný prostor pro nárůst konopných výrobců konopí v EU. „Země EU v roce 2017 vysadily konopí na 33 000 hektarech a počet oblastí pro pěstování konopí v posledních pěti letech trvale roste. Ve všech státech Evropy je povoleno pěstování legálních odrůd konopí, tj. Těch kteréj jsou na seznamu povolených odrůd EU.

Severní Amerika

V USA Americe je zakázáno pěstování technického konopí na komerční využití, pouze pro výzkumné účely Spotřebitelský trh s konopnými produkty je však již připraven, konopné potraviny a produkty pro zdraví tvoří přibližně 35% všech prodaných výrobků z konopí. Stále více států se připravuje na úplné otevření trhu s konopím v oblasti zemědělství, zpracování a prodeje konopí – což naznačuje potřebu masivních investic. Kanada je největším dodavatelem konopných potravin do USA. Je druhým největším pěstitelem konopí na světě hned po Číně.

Asie

Čína pracuje na restrukturalizaci předního světového konopného průmyslu a dlouhodobě drží celosvětový primát v osetých hektarech konopí. V Indii se předpokládá vrchol návratu využití konopí jako hlavní pěstované plodiny v příštích 12 měsících. V obou zemích jsou zapotřebí významné investice do restrukturalizace (Čína) a obnovení tradičních konopných trhů (Indie). Nepál začíná využívat divoce rostoucí konopí jako surovinu pro stavbu přírodních domů